Biedronka
Po pierwsze jakość.

Dbamy o to, by wybór naszych produktów wychodził klientom
na dobre. Dlatego oferujemy Wam to, co najlepsze. Dbamy też
o najwyższe standardy bezpieczeństwa, dzięki czemu w naszej
ofercie znajdziecie certyfikowane produkty o sprawdzonej jakości.

Dlaczego certyfikaty są ważne?

Już od 25 lat z sukcesem budujemy zaufanie naszych klientów. Opieramy je na wysokiej jakości i bezpieczeństwie naszych produktów, stałym rozwoju różnorodności oferty, niskich cenach i dostępności naszych sklepów. Obecność znaku i certyfikacji na opakowaniu to dla klienta potwierdzenie wysokiej jakości produktu, zmniejszonego oddziaływania na środowisko czy odpowiedzialności społecznej.
Misja Biedronki to między innymi dążenie do zapewnienia klientom jakościowej żywności i produktów przemysłowych. Każdy produkt, który można znaleźć w naszych sklepach, przeszedł dokładną weryfikację i jest pod stałą kontrolą.
Kupując żywność z certyfikatami, zyskujesz pewność, że wybierasz dla siebie i swoich bliskich to, co najlepsze.
Mówią: „Jesteś tym, co jesz”.
Wybieraj certyfikowaną żywność
ze sprawdzonego źródła.

Sprawdź, co gwarantują Ci nasze certyfikowane produkty:

 • Certyfikaty
  żywności
 • Certyfikaty
  przemysłowe

Certyfikaty żywności Dlaczego certyfikaty są ważne?

Aby zapewnić wysoką jakość produktów spożywczych marek własnych Biedronki, współpracujemy z niezależnymi jednostkami badawczymi, certyfikacyjnymi i inspekcyjnymi będącymi liderami w swoich dziedzinach. Najważniejsze wśród nich to Produkt Polski, wykorzystywany dla oznaczenia produktów spożywczych wytworzonych w Polsce, ISO 22000 czyli system zarządzania bezpieczeństwem żywności, Przekreślony Kłos™ - symbol bezpiecznej żywności bezglutenowej oraz Gwarancja Jakości Biedronki, jako symbol potwierdzający że jakość żywności jest sprawdzana na każdym etapie produkcji.

Gwarancja jakości Biedronki Dlaczego jej potrzebujesz?
W Biedronce monitorujemy wszystkie aspekty produkcji, by codziennie zagwarantować najwyższą jakość w najniższej cenie.

Jak to działa? Zobacz, ile kroków podejmujemy, by zaoferować Ci sprawdzoną żywność.

Uważnie weryfikuj dostawców
Uważnie
weryfikuj
dostawców
Każdy audyt przeprowadzamy zgodnie ze standardami Unii Europejskiej. Dzięki temu mamy pewność, że nasi dostawcy spełniają odpowiednie warunki produkcyjne i gwarantują stałą jakość produktów.
Dokładnie oceniamy każdy produkt
Dokładnie
oceniamy każdy
produkt
Na podstawie wnikliwych testów laboratoryjnych i konsumenckich wybieramy najlepszy produkt. Wszystko to dla najwyższej jakości oraz atrakcyjnego wyglądu, smaku i zapachu.
Szczegółowo kontrolujemy
Szczegółowo
kontrolujemy
Produkty, które są już w sprzedaży, przechodzą dodatkowo okresowe kontrole laboratoryjne. Pobieramy je losowo ze sklepów i magazynów, by mieć pewność, że jakość jest cały czas równie wysoka.
Monitorujemy dostawców
Monitorujemy
dostawców
Prowadzimy wizyty kontrolne, sprawdzając stan sanitarny i techniczny zakładu. Dbamy też o wewnętrzną kontrolę opakowań, surowców, procesu produkcji oraz gotowego wyrobu.
Dbamy o procedury reklamacji
Dbamy
o procedury
reklamacji
Opracowaliśmy skuteczny system zarządzania jakością. Wszystkie reklamacje są przekazywane do centrali. Dzięki temu sprzedaż wadliwych produktów zostaje wstrzymana, a my możemy zapobiegać powtarzaniu się takich przypadków w przyszłości.

Zobacz, jak dbamy o najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości.

produkt polski
Produkt polski. Dlaczego warto? Doskonale wiemy, że dobre znaczy polskie. Zależy Ci na wspieraniu lokalnej gospodarki i najwyższej jakości jedzenia? Zwracaj uwagę na biało-czerwony prostokąt i ciesz się pewnością, że dany produkt pochodzi z polskiej produkcji, a uprawa lub hodowla jego składników prowadzona była na terenie naszego kraju.
rolnictwo ekologiczne
Rolnictwo ekologiczne dla Ciebie i dla planety.

W trosce o środowisko naturalne Biedronka już od 2013 roku podlega certyfikacji w zakresie dystrybucji produktów ekologicznych.

Produkty oznaczone charakterystycznym zielonym listkiem dają naszym klientom gwarancję, iż zostały wyprodukowane bez użycia GMO, z surowców pozyskanych od gospodarstw unikających stosowania chemicznych środków ochrony roślin, nawozów sztucznych, regulatorów wzrostu, czy dodatków do pasz, gdzie zwierzęta hoduje się w przyjaznych warunkach. W miejscach tych dba się również o utrzymanie lub zwiększenie ilości materii organicznej gleby, poprawiając tym samym jej stabilność i różnorodność, a to wszystko przy niższym zużyciu energii oraz zredukowanej ilość odpadów.

Wciąż poszerzając ofertę produktów ekologicznych, realnie wpływamy na rozwój tej kategorii, potęgując tym samym dobroczynny efekt dla naszej planety.

Fairtrade
Bądź fair!

Fairtrade to system certyfikacji etycznej, który zmienia sytuację producentów rolnych w krajach Ameryki Łacińskiej i Karaibów, Afryki, Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii. Sprawiedliwa płaca, dochody umożliwiające godziwe życie, działania na rzecz klimatu i poszanowanie praw człowieka to znaki rozpoznawcze Fairtrade.

zdrowie i biezpieczeństwo
Zdrowie i bezpieczeństwo. To dla Ciebie podstawa, prawda? Biedronka ma certyfikowany system zarządzania bezpieczeństwem zdrowotnym żywności na podstawie normy ISO 22000. Dzięki temu mamy pewność, że zrobiliśmy wszystko, by dostarczać bezpieczne i przebadane pod każdym kątem produkty.
My kontrolujemy – Ty kupujesz.
My dbamy o bezpieczeństwo – Ty cieszysz się spokojem.
My pilnujemy norm – Ty serwujesz sobie i bliskim to, co najlepsze.

System jakości działa nie tylko w fazie powstawania produktu, ale także na etapie jego dystrybucji. Oznacza to, że co roku jesteśmy audytowani przez niezależną zewnętrzną jednostkę certyfikującą. Zgodnie z procedurami przeprowadzamy liczne badania laboratoryjne naszych produktów oraz audyty dostawców. Wszystko po to, by zapewnić w pełni bezpieczną żywność. Ponadto standardy ISO 22000 wyznaczają sposoby postępowania dla wysokiej jakości obsługi reklamacji, które są tak ważne z punktu widzenia klienta.

Polityka środowiska Biedronki
W Biedronce wierzymy, że wielka zmiana składa się z większych i mniejszych kroków. Od lat staramy się zmniejszać nasze oddziaływanie na środowisko. Priorytetami dla nas są przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, ochrona bioróżnorodności oraz odpowiedzialna gospodarka odpadami. Już w 2015 r. Biedronka, jako pierwsza sieć handlowa w Polsce, uzyskała prestiżowy certyfikat zgodności z międzynarodową normą ISO 14001. Dokument ten potwierdza, że wdrożony we wszystkich naszych centrach dystrybucyjnych system zarządzania środowiskowego jest zgodny z wymaganiami w celu ciągłej poprawy efektywności środowiskowej.
Polityka
środowiska Biedronki
Co jest dla nas ważne.
 • Przeciwdziałanie zmianom klimatycznym poprzez przyjęcie odpowiedzialnych i proaktywnych zachowań, wdrażanie rozwiązań, które przyczyniają się do zmniejszenia zużycia energii i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych
 • Zachowanie różnorodności biologicznej poprzez aktywny wkład w ochronę różnorodności biologicznej i ekosystemów, uznając ich znaczenie dla zrównoważonego rozwoju społeczności, w których działają oraz planety
 • Odpowiedzialne gospodarowanie odpadami poprzez zapobieganie, zmniejszanie i odzyskiwanie odpadów wytwarzanych w wyniku prowadzonej działalności oraz poprzez współpracę z dostawcami i klientami w realizacji tego zadania
Czy wiesz, że?
90% 90% odpadów wytwarzanych przez naszą firmę poddawanych jest procesom odzysku.
-15% Zużycie energii w sklepach remontowanych spadło przeciętnie o 15% mimo zwiększenia liczby urządzeń chłodniczych i montażu klimatyzacji.
100% Już teraz we wszystkich produktach spożywczych marek własnych 100% użytego oleju palmowego stanowi surowiec pochodzący ze zrównoważonych upraw certyfikowanych przez RSPO.
39 tys. W 2019 r. wycofaliśmy z eksploatacji ponad 10 ton freonu (HFC), co przekłada się na ok. 39 tys. ton ekwiwalentu CO2.

Dane z Raportu zrównoważonego rozwoju za lata 2018-2019

Biedronka bez glutenu
Biedronka bez glutenu
Eliminujesz gluten i chcesz podejmować szybkie decyzje zakupowe – jedno zerknięcie na etykietę i już masz pewność - znak towarowy Przekreślony Kłos to gwarancja, że produkt powstał bez kontaktu z glutenem. W Biedronce stawiamy na sprawdzone rozwiązania!

Znak towarowy Przekreślony Kłos to międzynarodowy symbol certyfikowanej żywności bezglutenowej, który gwarantuje, że produkt jest regularnie badany i wytwarzany według standardu AOECS dla żywności bezglutenowej. Licencja przydzielana jest w ramach Europejskiego Systemu Licencyjnego przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Już od 2014 r. w ramach asortymentu marki własnej stale poszerzamy ofertę, by ułatwić naszym klientom podejmowanie świadomych wyborów żywieniowych.

w trosce o lasy

W trosce o lasy. Bo chcesz, żeby wkoło było zielono Certyfikat Rainforest Alliance (RA) oznacza lepszą przyszłość dla ludzi i przyrody. W sklepach Biedronka z tym oznaczeniem możesz spotkać produkty takich marek własnych, jak Magnetic oraz Remsey. Wybierając produkty tych marek możesz mieć pewność, że wspierasz rolników w dbaniu o swoich pracowników i ochronę naszych zasobów naturalnych.
Więcej informacji znajdziesz na stronie www.rainforest-alliance.org

Połów kontrolowany

Połów kontrolowany

Tuńczyk, łosoś, a może dorsz?
Gdy Ty nurkujesz w morzu możliwości,
my zgłębiamy pochodzenie Twoich ulubionych ryb.

Połów kontrolowany

Certyfikat MSC na opakowaniu produktów dostępnych w Biedronce oznacza, że ryba została złowiona w sposób spełniający rygorystyczne standardy zrównoważonego rybołówstwa MSC. Zrównoważony połów to taki, który w mniejszym stopniu wpływa na ekosystem morski, pozostawia więcej ryb w morzach i oceanach oraz sprzyja innym zwierzętom morskim.

Jaja z certyfikowanych ferm w naszych produktach.

Jaja z certyfikowanych ferm w naszych produktach.

Zależy Ci na dobrostanie zwierząt i informacji o ich pochodzeniu? Certyfikat KAT wydaje najważniejsza instytucja kontrolująca pochodzenie jaj z alternatywnych systemów hodowli kur w Niemczech oraz krajów objętych certyfikacją. Podczas kontroli szczególną uwagę przykłada się do ochrony zwierząt z chowu ekologicznego, ściółkowego i na wolnym wybiegu. Sprawdzane są parametry powierzchni użytkowej, gęstości obsady, a także urządzenia do karmienia.

Certyfikaty przemysłowe Jakość, którą widać.

Mówią: „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”.
Dzięki naszej weryfikacji masz pewność,
że to, co na siebie zakładasz, ma najlepszą jakość.
Nasze produkty przemysłowe gwarantują odczuwalną jakość. Wszystko dzięki współpracy z niezależnymi jednostkami certyfikacyjnymi. Właśnie dlatego na partnerów wybraliśmy liderów w swoich dziedzinach: niemieckie firmy TUV Rheinland i DEKRA, brytyjski Intertek, międzynarodowe stowarzyszenie OEKO-TEX oraz polski Instytut Matki i Dziecka.

Aby produkty marki Biedronka cieszyły się Twoim uznaniem i stale wysoką jakością, potrzebne jest wieloetapowe zaangażowanie. Dlatego proces otrzymywania certyfikatu dla każdej kategorii składa się aż z pięciu filarów. Sprawdź, jak dbamy o jakość i bezpieczeństwo.

Jakość wykonania
Jakość
wykonania
Inspekcje kontrolne procesów produkcyjnych
Inspekcje kontrolne
procesów produkcyjnych
Bezpieczeństwo produktu
Bezpieczeństwo
produktu
Funkcjonalność produktu
Funkcjonalność
produktu
Trwałość produktu
Trwałość
produktu
instytut matki i dziecka
Z myślą o najmłodszych
Szczęśliwy maluch i spokojny rodzic?
Jedno spojrzenie na znak i wiesz wszystko.

Pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka, którą można zobaczyć na naszych produktach, to potrójna gwarancja: bezpieczeństwa ogólnego, zdrowotnego i rozwojowego. Produkt z pozytywną opinią jest całkowicie bezpieczny dla dziecka pod względem konstrukcji, staranności wykonania, jakości i użytych surowców. Jest również dostosowany do etapów życia dziecka i wspiera jego harmonijny rozwój.

stworzone we wspólpracy instytutu matki i dziecka
Razem dla najmłodszych

Instytut Matki i Dziecka posiada 60-letnią tradycję i znaczący dorobek znany w Polsce i na forum międzynarodowym. Od wielu lat Biedronka korzysta z tej wiedzy oraz doświadczenia specjalistów, co zaowocowało powstaniem jedynych na rynku pieluszek sygnowanych znakiem współpracy z IMiD. Dzięki temu pieluszki Dada są gwarancją jakości produktu pod kątem bezpieczeństwa rozwojowego dzieci, braku drażnienia i negatywnego wpływu na zdrowie.

oeko-tex
Bezpieczne tkaniny

Certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX® jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Produkty, którym przyznano ten znak, są wolne od substancji szkodliwych.
Niezależny system badań obowiązuje dla wszystkich składników produktu (tkaniny, nici, zamki, guziki, zatrzaski itp.).

Ubierz się w spokój i komfort.
My zajmiemy się resztą.
W procesie certyfikacji OEKO-TEX STANDARD 100 by OEKO-TEX® sprawdzane są:
bezpieczeństwo chemiczne
bezpieczeństwo chemiczne poprzez badania na obecność różnych substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na zdrowie. Między innymi są to metale ciężkie, barwniki azowe, formaldehyd, pestycydy,
badania
wybrane parametry wpływające na funkcjonalność, np. zapach, odporność na wybarwienia.

Badania wykonywane są przez autoryzowane włókiennicze jednostki badawcze. Dodatkowo raz na trzy lata przeprowadzany jest audyt jednostki certyfikującej. W efekcie znak STANDARD 100 by OEKO-TEX® na etykiecie produktu to gwarancja bezpieczeństwa wynikająca z pozytywnych wyników badań wszystkich komponentów, które składają się na finalny produkt.

oeko tex
Biedronka włącza zielone światło. A Ty?

Możemy się również pochwalić etykietą MADE IN GREEN by OEKO-TEX®, która potwierdza, że dany produkt został zbadany pod kątem zawartości szkodliwych substancji. Gwarantuje również, że wyrób został wyprodukowany w sposób przyjazny dla środowiska, z uwzględnieniem bezpiecznych i społecznie odpowiedzialnych warunków pracy.

przebadane i bezpieczne
Przebadane
i bezpieczne
Wyroby z etykietą MADE IN GREEN zostały przebadane pod kątem zawartości szkodliwych substancji.
w trosce o srodowisko
W trosce
o środowisko
Wyroby z etykietą MADE IN GREEN zostały wyprodukowane w warunkach przyjaznych środowisku.
dobre warunki pracy
Dobre
warunki pracy
Wyroby z etykietą MADE IN GREEN zostały stworzone z uwzględnieniem społecznie odpowiezialnych warunków pracy.
transparentny łańcuch dostaw
Transparentny
łańcuch dostaw
Celem Made In Green jest możliwość identyfikacji produktu na każdym etapie produkcji. Etykieta potwierdza, że sposób produkcji był zgodny z wytycznymi.
dekra
Jakość, która trwa
Trwałość, wygoda i funkcjonalność?
Zadbamy o to wszystko.
Jesteśmy dumni z odznaczeń jakości DEKRA oraz TUV, które dają gwarancję, że produkty są przyjazne i bezpieczne dla użytkownika. Certyfikat ocenia:
 • trwałość silników przy długotrwałym użytkowaniu,
 • trwałość użytych komponentów,
 • odporność na mechaniczne uszkodzenia,
 • funkcjonalność,
 • wygodę w użytkowaniu.
intertek
A Ty jak się ubierasz? My polecamy materiał na lata Produkty Biedronki to trwałość i funkcjonalność. Certyfikacja tekstyliów i obuwia potwierdza deklarowany skład surowcowy. Ponadto weryfikuje parametry takie jak:
 • skład surowcowy
 • stabilność rozmiarowa po praniu
 • wygląd popraniu
 • odporność wybarwień na prasowanie, tarcie, działanie potu
 • wytrzymałość i odporność produktu na rozciąganie, rozrywanie
intertek
Dobre buty. Ruszasz w drogę?
Nasza praca nad jakością mierzy się w setkach godzin.
Twój komfort chodzenia – w setkach kilometrów.
Nasza produkcja jest pod ścisłym nadzorem, a certyfikat potwierdza stałą jakość produktów. Certyfikacja obuwia Intertek obejmuje badanie funkcjonalności obuwia:
 • siłę mocowania obcasów i podeszew,
 • wytrzymałość materiału na wielokrotne zginanie,
 • wytrzymałość szwów,
 • wodoszczelność,
 • wykończenie powierzchni,
 • właściwości antypoślizgowe.
global recycled standard
Drugie życie materiału Biedronka wspiera recykling. Global Recycled Standard (GRS) to międzynarodowy dobrowolny standard, który określa wymagania dotyczące certyfikacji włókien pochodzących z recyklingu. Celem GRS jest zwiększenie wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu przy jednoczesnej dbałości o środowisko, warunki socjalne oraz kontrolę użytych środków chemicznych bezpiecznych dla człowieka i środowiska.
gots
Naturalnie dobre
Inspiruje nas natura.
Poczuj jakość, która z niej pochodzi.
Certyfikat GOTS potwierdza naturalne pochodzenie włókien, których uprawy prowadzone są metodami ekologicznymi, na podstawie odpowiednich międzynarodowych wytycznych. Nasze produkty, które otrzymały certyfikację, nie zawierają żadnych materiałów wytworzonych przy użyciu GMO.
blue angel
Środowisko pod anielską ochroną Niebieski Anioł (Blauer Engel, Blue Angel) to najstarszy certyfikat na świecie. Przyznawany jest on w ponad 90 różnych kategoriach produktów, zaczynając od produktów budowlanych, po elektronikę, urządzenia biurowe, środki czystości, na usługach turystycznych skończywszy. Niebieski Anioł koncentruje się przede wszystkim na procesie przetwarzania surowców i produkcji końcowego towaru pod kątem minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko.