"Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat" - P. Milewski - Produkt - Biedronka.pl
Zmień lokalizację

Wybierz swoje miasto

Podaj swoją lokalizację, aby zobaczyć aktualną ofertę

zamknij

Twoja obecna lokalizacja:

Twoje poprzednie lokalizacje

"Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat" - P. Milewski Dodaj do listy zakupów Produkt aktualnie niedostępny w ofercie

"Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat" - P. Milewski

Islandia we wspaniałym reportersko-literackim portrecie. W 1638 ukazuje się książka pod tytułem "Islandia albo Krótkie opisanie wyspy Islandyji". Wieść o pierwszym opisie wyspy wydanym w języku polskim roznosi się lotem błyskawicy po Europie. Wydany przez Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Islandzkiej reprint dzieła Daniela Vettera wpadł mi w ręce, gdy szukałem inspiracji do podróży. Przeczytałem "Islandię..." w jeden wieczór. Przerzucając ostatnią stronę, wiedziałem, że opisuje ona dokładnie takie miejsce, jakie chcę odwiedzić. Wtedy też zdałem sobie sprawę, że właśnie przypada okrągła, czterechsetna rocznica wyprawy Daniela Vettera. Zapakowałem książkę Morawianina do plecaka i pojechałem na Islandię.

• "W 1613 r. brat czeski Daniel Vetter udał się w młodzieńczą, egzotyczną podróż na Islandię, którą opisał w wydanej w wielkopolskim Lesznie pasjonującej relacji z pobytu na wyspie. Czterysta lat później jego śladami na wyspę udał się Piotr Milewski i pozostawił swój opis. Ja już przeczytałem jego książkę reportażową. Z wypiekami na twarzy! Polecam!" - prof. dr hab. Dariusz Rott (miłośnik Islandii, od ponad trzydziestu lat bada życie i działalność Daniela Vettera)