Biedronka

Pobierz aplikację i oszczędzaj!

biedronka home

Twój sklep

Wybierz swój sklep
i sprawdź aktualną ofertę

Twoje ostatnie lokalizacje:

    Szynka parmeńska z musem z melona

    Składniki:

    dodaj do listy zakupowej

    Sposób przyrządzania:

    1. Melona przekrój na 4 części, wykrój gniazda nasienne i odkrój skórę. Miąższ pokrój na kawałki, a następnie zmiksuj na gładkie puree.
    2. Szynkę skrop alkoholem i podsmaż przez chwilę z obu stron na dobrze rozgrzanej patelni. Odsącz na ręczniku papierowym.
    3. Mus z melona rozlej do głębokich talerzy. Każdą porcję udekoruj kleksem ricotty, odrobiną oliwy, plastrem szynki i listkami mięty. Przed podaniem oprósz solą i pieprzem

    4 porcje

    10 minut

    Łatwe

    Włosi uwielbiają prostotę w kuchni i taka właśnie jest szynka parmeńska. Brak w niej konserwantów, zaś wyjątkowy, delikatny smak powoduje, że można ją dodać niemalże do każdego dania lub stworzyć z niej gwiazdę wieczoru. Lekko słone plasterki, o grubości nie większej niż kartka papieru, znakomicie komponują się z owocami takimi jak gruszki, winogrona czy melony. Te soczyste owoce można podać w surowej postaci lub w formie lekkiego musu. Jak przygotować szynkę parmeńską z musem z melona?

    Zacznij od przekrojenia melona na cztery części. Usuń z niego gniazda nasienne i odkrój skórkę. Następnie pokrój miąższ i zmiksuj go na gładki krem. Teraz czas na szynkę. Skrop ją odrobiną alkoholu i podsmaż na patelni z obu stron. Po zdjęciu z patelni połóż na ręczniku papierowym, by mógł wchłonąć nadmiar tłuszczu. Rozlej mus do głębokich talerzy lub miseczek, dodaj do każdej porcji kleks ricotty, plasterek szynki, oliwę z oliwek oraz listek mięty. Dopraw pieprzem i solą do smaku. Gotowe!

    Czy wiesz, że nie bez znaczenia jest to, z jakiej wieprzowiny tworzy się prosciutto di Parma? "Dawcą" dla takiej szynki może być osobnik nie młodszy niż 10 miesięcy, karmiony w taki sposób, by nie nabierał zbyt wiele tłuszczu. Ciekawostką jest fakt, że do pożywienia dodawana jest na przykład serwatka po parmezanie.

    Pozyskane w ten sposób mięso odkłada się do leżakowania w chłodne miejsce na około 12 tygodni, kiedy to ma wchłaniać sól morską. Następnie taka szynka jest myta i odłożona do dojrzewania nawet na czas około 1 roku. Ze względu na sposób przygotowania, szynka parmeńska jest jedną z wędlin, które nie zawierają chemicznych konserwantów czy dodatków smakowych. Nad ich jakością czuwa specjalna organizacja. Jeśli z jakichś względów szynka się nie uda, nie zostaje dopuszczona do sprzedaży.

    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    1 głos